محل کار شما و تاثیر آن بر سلامت روانی شما

 1. صفحه اصلی
 2. روانشناسی
 3. محل کار شما و تاثیر آن بر سلامت روانی شما
محل کار شما و تاثیر آن بر سلامت روانی شما

محل کار شما و تاثیر آن بر سلامت روانی شما

 

یک محل کار سالم روانی برای هر کس - کارمند و کارفرما برخوردار است. اما این محیط کاری شبیه چه چیزی است و چگونه می تواند کسب و کار آنها را ایجاد کند؟

اکثر ما بخش اعظم زندگی بیداری خود را در محل کار می گذرانیم. بنابراین اگر ما همه بتوانیم در محیطی زندگی کنیم که در آن ارزش ها، اذعان، احترام و حمایت از آن را احساس کردیم، عالی نخواهد بود.!!!

متأسفانه این اغلب مورد نیست. استرس شغلی بسیاری از ما را در معرض خطر ابتلا به یک مشکل سلامت روان قرار می دهد و تقریبا نیمی از ما احساس می کنیم که محل کار ما ذهنی ناسالم است .

تحقیقات نشان می دهد ، زمانی که مردم به علت مصدومیت یا ناتوانی به کار می روند، همچنین خط پایان کسب و کار را به خطر می اندازد.

پرستیژ زمانی است که چراغ ها روشن است اما هیچ کس خانه نیست. کسی به کامپیوتر خیره شده است، اما به صورت خودکار نگاه می کند. سخت است که به اندازه گیری و اندازه گیری آن بپردازیم.

اما این یک معادله ساده از یک مشکل در محل کار آسیب ، سلامت روان کارکنان نیست . سلامت روان در محل کار یک تعامل پیچیده بین افراد، مهارت های مقابله و انعطاف پذیری و مشاغل آنها است.

"بسیاری از مردم در شرایط استرس زا کار می کنند و ناتوان نیستند. ما اکنون شروع به نگاه کردن به آنچه در مورد انعطاف پذیری و مکانیسم های مقابله با آنها هستیم.

یک محل کار سالم روحی


افزایش آگاهی در مورد سلامت روحی در محل کار و تشویق به رهبران تجاری برای سلامت روانی همان اولویت سلامت و ایمنی فیزیکی است.

Heads Up یک محیط کاری روحی سالم را توصیف می کند: "شخصی  که به دنیال محافظت و ترویج سلامت روان است و کمک به افسردگی و اضطراب، برای نفع فرد، سازمان و جامعه است .

کار باعث ایجاد همبستگی، احساس معنا، ساختار، هدف می شود و به ما امکان می دهد حس موفقیت، هویت را احساس کنیم.

تحقیقات نشان می دهد که کار نیز ممکن است در برابر توسعه افسردگی و اضطراب محافظت کند.

چه اتفاقی می افتد؟


با این حال، با وجود مزایا، کار می تواند یک عامل خطر برای ایجاد شرایط سلامت روانی باشد.

 • مشکلات مربوط به شغل خود،

 • روابط دشوار با همکاران یا مدیران

 • عوامل سازمانی

 • مسائل دیگر که در زندگی کارمند اتفاق می افتد

 • عوامل فردی مانند شخصیت، سبک مقابله و سطح انعطاف پذیری.


مشکلات در محل کار مرتبط با شرایط سلامت روان عبارتند از:

 • فشار کار بالا - جایی که شغل شما تقاضای زیاد است، اما کنترل کمتری نسبت به کار شما دارد.

 • فقدان پاداش مناسب برای تلاش - نه فقط از لحاظ پرداخت، بلکه از نظر شناخت کار انجام شده.

 • عدم عدالت سازمانی - اشاره به نحوه انتقال اطلاعات و منابع درون یک سازمان است.

 • عدم امنیت و کمبود شغلی - شرایط سلامت روانی می تواند به مدت طولانی پس از یک رویداد ادامه یابد و حتی در کسانی که مشاغل خود را حفظ می کنند.

 • مشکلات بین فردی و آزار و اذیت بدرفتاری قطعا یک عامل خطر برای افسردگی است. اغلب اتفاق می افتد زمانی که یک شخصیت خاص در یک محیط سازمانی وجود دارد که به آن امکان می دهد رخ دهد.


بهبود سلامت روان در کار


Heads Up باعث تشویق کسب و کار به منظور ایجاد یک برنامه عملی برای بهبود سلامت روان در سازمان خود می شود. فعالیت هایی مانند برنامه های فعالیت بدنی در محل، برنامه های مربیگری و مربیگری، و آموزش و پرورش و آموزش انعطاف پذیر می تواند مفید باشد. اما اخذ موافقت کارکنان در این فعالیت ها برای موفقیت ضروری است.

اگر شما در حال مبارزه هستید؟


پشتیبانی همکاران می تواند به شما در مدیریت شرایط استرس زا در کار کمک کند و مهم است که از تمام منابع موجود استفاده کنید و از مکانیزم های مقابله ای معمول خود استفاده کنید.

علائم اولیه شما ممکن است در حال توسعه یک مشکل سلامت روان عبارتند از:

 • احساس اضطراب بیشتر

 • احساس غم و اندوه با خلق و خوی کم

 • لذت نبردن از زندگی به دلیل اضطراب و خستگی.


 
آواتار نویسنده

درباره نویسنده