۶ اصل تغدیه صحیح و سلامتی

  1. صفحه اصلی
  2. ۶ اصل تغدیه صحیح و سلامتی
health
اصل ۱
تغذیه نشان دهنده فعالیت های ترکیبی مواد غذایی بی شماری است.
پیام اصلی که من در تلاش ان هستم در بردارنده این است: مواد شیمیایی ما از غذاهایی که ما می خورند درگیر در یک سری از واکنش هایی که در هماهنگی برای تولید سلامتی خوب است. این مواد شیمیایی به دقت توسط کنترل های پیچیده در سلول های ما و همه از طریق بدن ما تنظیم می شود و این کنترل ها تصمیم می گیرند که چه مواد مغذی به کجا می روند، چه مقدار از مواد مغذی مورد نیاز و هر واکنش رخ می دهد.
بدن ما با این شبکه بی نهایت پیچیده از واکنش ها تکامل یافته است تا بتواند حداکثر مزایای کل غذاها را به دست آورد، همانطور که در طبیعت به نظر می رسد. این اشتباه ممکن است فضایل یک ماده مغذی یا شیمیایی خاص را به صدا درآورد، اما این تفکر بیش از حد ساده است. بدن ما یاد گرفته است که چگونه از مواد شیمیایی در مواد غذایی که مناسب بدن ما است استفاده کند و مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی  نا مناسب را دفع کند
اصل ۲
مکمل های ویتامین برای سلامتی خوب نیست.
از آنجایی که تغذیه به عنوان یک سیستم بیوشیمیایی بی نظیر که شامل هزاران مواد شیمیایی و هزاران اثرات بر سلامت شما است عمل می کند، این موضوع کمی یا بدون معنی است که مواد مغذی جدا شده به عنوان مکمل ها می توانند جایگزین کل مواد غذایی شوند. مکمل ها به سلامتی درازمدت منجر نمی شوند و ممکن است عوارض جانبی غیرقابل پیش بینی را ایجاد کنند. علاوه بر این، برای افرادی که مبتنی بر مکمل هستند، تغییر رژیم غذایی مفید و پایدار به تعویق افتاده است.
این نیست که این مواد مغذی مهم نیستند. آنها-اما تنها زمانی که به عنوان غذا مصرف می شود نه به عنوان مکمل.
اصل ۳
تقریبا هیچ مواد مغذی در غذاهای حیوانی وجود ندارد  که بهتر از گیاهان باشد
خوردن حیوانات یک تجربه تغذیه ای بسیار متفاوت از خوردن گیاهان است. غذاهای گیاهی به طور چشمگیری از آنتی اکسیدان ها، فیبر و مواد معدنی بیشتر نسبت به مواد غذایی حیوانی استفاده می کنند. در حقیقت، غذاهای حیوانی تقریبا به طور کامل از چندین ماده مغذی جدا شده است و آنها کلسترول و چربی بیشتری دارند. غذاهای حیوانی پروتئین کمی از پروتئین گیاهان دارویی دارند، همراه با B12 و ویتامین D بیشتر، اگر چه ویتامین D به مقدار زیادی به شیر اضافه می شود.
  • مواد شیمیایی باید چیزی باشد که بدن ما نمیتواند خودش را بسازد و بنابراین باید از یک منبع خارجی بدست آید
یک نمونه از یک ماده شیمیایی که ضروری نیست، کلسترول است، جزء مواد غذایی حیوانی است که در غذای گیاهی وجود ندارد. در حالی که کلسترول برای سلامتی ضروری است، بدن ما می تواند همه چیزهایی را که نیاز داریم، انجام دهد؛ بنابراین ما نیازی به غذا خوردن نداریم. بنابراین، مواد مغذی ضروری نیست. چهار نوع مواد مغذی وجود دارد که غذاهای مبتنی بر حیوانات دارای مواد غذایی گیاهی هستند که اکثر آنها کلسترول و ویتامین A، D و B 12 را ندارند . سه مورد از این مواد مغذی غیر ضروری هستند. کلسترول بدن ما به طور طبیعی ساخته شده است. ویتامین A می تواند به راحتی توسط بدن ما از بتا کاروتن ساخته شود و ویتامین D می تواند به راحتی توسط بدن ما ساخته شود، به راحتی با قرار دادن پوست ما در حدود پانزده دقیقه نور آفتاب هر روز چند روزه. برآورد شده است که ما یک فروشگاه سه ساله ویتامین ب ۱۲ در بدن ما نگهداری می کنیم. اگر شما هیچ محصول حیوانی را نخورید، به خصوص اگر باردار یا شیردهید، باید یک مکمل کوچک ب ۱۲ بطور منظم مصرف کنید و در مورد آزمایش B 12 آزمایش کنید.
اصل ۴
ژن ها بیماری خود را مشخص نمی کنند. ژن ها تنها با فعال شدن عمل می کنند  و تغذیه نقش مهمی در تعیین ژن هایی که خوب و بد هستند بیان می کند  .
ما می توانیم با خیال راحت بگوییم که منشا هر بیماری خاص ژنتیکی است. ژن های ما کد برای همه چیز در بدن ما، خوب و بد است. بدون ژن، هیچ سرطان وجود نخواهد داشت. بدون ژن، هیچ چاقی، دیابت یا بیماری قلبی وجود نخواهد داشت. و بدون ژن ها، هیچ زندگی ای وجود نخواهد داشت.
این ممکن است توضیح دهد که چرا ما صدها میلیون دلار هزینه می کنیم تا بتوانیم بگوییم کدام ژن چه بیماری ای را ایجاد می کند و چگونه می توان ژن های خطرناک را خاموش کرد. این همچنین توضیح می دهد که چرا برخی از زنان جوان کاملا سالم سینه های خود را برداشته اند به طوری که آنها به رسمیت شناخته شده به حمل ژن که مرتبط با سرطان پستان است.
ژنهای خاموش بر سلامتی ما تأثیری ندارند. این برای اکثر دانشمندان و بسیاری از افراد نابینا واضح است، اما اهمیت این ایده به ندرت درک می شود. چه اتفاقی می افتد که بعضی از ژن ها به حالت غیرفعال ادامه دهند و دیگران خود را بیان می کنند؟ پاسخ: محیط زیست، به خصوص رژیم غذایی. در بدن ما، تغذیه، عامل محیطی است که فعالیت ژن را تعیین می کند.
اصل ۵
تغذیه می تواند به طور قابل ملاحظه ای اثرات نامطلوب مواد شیمیایی خطرناک را کنترل کند.
داستان های مواد شیمیایی ناشی از سرطان به طور منظم در مطبوعات ظاهر می شود. آکریلامید، شیرین کننده های مصنوعی، نیتروستامین ها، نیتریت ها، آلار، آمین های هتروسیکلریک و آفلاتوکسین در مطالعات تجربی با سرطان ارتباط دارند.
یک ادراک به طور گسترده ای ادعا می شود که سرطان به علت مواد شیمیایی سمی ایجاد می شود که به شیوه ای شوم به بدن ما می رسند. به عنوان مثال، مردم اغلب نگرانی های بهداشتی خود را مطرح می کنند تا مخالفت خود را با پمپ کردن آنتی بیوتیک ها و هورمون ها در حیوانات مزرعه توجیه کنند. فرض این است که اگر گوشت بتواند آن مواد شیمیایی غیر طبیعی را در آن داشته باشد، گوشت می تواند سالم باشد. با این وجود خطر واقعی گوشت، عدم تعادل مواد مغذی است، صرف نظر از وجود یا عدم وجود این مواد شیمیایی تند و زننده. پیش از آنکه مواد شیمیایی مدرن به مواد غذایی ما وارد شود، مردم شروع به مصرف بیشتر مواد غذایی حیوانی کردند.
مفید است که از این اصل به شیوه ای دیگر فکر کنید: یک بیماری مزمن مثل سرطان برای سالها طول می کشد. این مواد شیمیایی که سرطان را آغاز می کنند، اغلب مواردی هستند که سرفصل ها را ایجاد می کنند. با این وجود، آنچه سرچشهای را ایجاد نمی کند، این واقعیت است که روند بیماری ادامه پیدا می کند و پس از شروع بسیار طول می کشد و می تواند در طول مرحله ارتقاء آن از طریق تغذیه تسریع یا سرکوب شود. به عبارت دیگر، تغذیه در درجه اول تعیین می کند که آیا این بیماری هرگز آسیب می رساند.
اصل ۶
همان تغذیه ای که مانع از بیماری در مراحل اولیه (قبل از تشخیص) می شود همچنین می تواند در مراحل بعدی (پس از تشخیص) بیماری را متوقف کند یا معکوس کند.
ارزش تکرار این است که بیماری های مزمن برای توسعه چندین سال طول می کشد. به عنوان مثال، یک فکر عمومی وجود دارد که سرطان پستان در نوجوانی آغاز می شود و تا زمانی که یائسگی قابل تشخیص نیست. برای بسیاری از مردم این به مفهوم فاتحه ای تبدیل می شود که کمی در زندگی می تواند انجام شود.
سرطان که در حیوانات آزمایشی آغاز شده و در حال رشد است، می تواند از طریق تغذیه خوب کاهش یافته، متوقف شود و یا حتی معکوس شود. خوشبختانه برای ما، همان تغذیه خوب، سلامت را در هر مرحله از بیماری افزایش می دهد. در انسان، ما یافته های تحقیقاتی را نشان دادیم که یک غذای کامل، رژیم غذایی گیاهی، پیشرفت بیماری های قلبی را تغییر می دهد، به افراد چاق کمک می کند وزن کم کنند و به بیماران دیابتی کمک کند تا از داروهای خود دور شوند و به زندگی طبیعی تر و پیش از دیابت بازگردند.
برخی از بیماری ها، البته، به نظر می رسد غیر قابل برگشت است. بیماریهای خود ایمنی شاید ترسناکتر باشند، زیرا زمانی که بدن در برابر خود مقاومت می کند، ممکن است غیر قابل توقف باشد. و با این حال، شگفت آور، حتی برخی از این بیماری ها ممکن است توسط رژیم کاهش یا کاهش یابد.
من اعتقاد دارم که یک اونس از پیشگیری یک پوند درمان است و زودتر در زندگی غذاهای خوب غذا خوردن، سلامت بهتر خواهد بود. اما برای کسانی که در حال حاضر با بار بیماری مواجه هستند، نباید فراموش کنیم که تغذیه هنوز هم می تواند نقش مهمی ایفا کند.
آواتار

مدیر سایت

نویسنده از:  ۱۳۹۶-۰۶-۰۳